Nitraty dodatnie, leukocyty luźno zalegające w morfologii

Dzień dobry. Odebrałam dzisiaj wyniki badań: morfologia NEUT 6,9; NEUT% 70,6; BASO 0,01; RBC 5,1; MCV 79,1;MCH 26,2; reszta w normie; OB 44; CRP 52,22; ANA miano 1:10000 typ świecenia homogenny; BLOT ANA/ENA ujemny; białko w moczu 344; leukocyty dużo, erytrocyty średnio, nitraty dodatni, leukocyty luźno zalegające, erytrocyty świeże 1-2, erytrocyty wylugowane 1-3, bakterie bardzo liczne. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji tych wyników co one mogą oznaczać i również proszę o wskazókę co dalej

Witam. Opisane wyniki badań najprawdopodobniej świadczą o zakażeniu układu moczowego, w związku z czym sugeruje wykonanie posiewu moczu. Aby interpretować badania przeciwciał konieczne jest bezpośrednia ocena lekarska - przeciwciała tego typu mogą pojawić się bowiem u całkowicie zdrowych osób.