Nocne ataki mrowienia i piszczenia w uszach

Co zrobić od ponad 4 lat męczą mnie nocne ataki. W środku nocy gdy mój mózg powinien być w twardym śnie. Występują one w godzinach 2:00 do 3:30. Wyglądają one tak,że w głowie czuje mrowienie i głośne piszczenie w uszach. Towarzyszą im również ataki paniki tj przyspieszone bicie serca i strach. Byłam u lekarzy. Miałam Holtera i inne badania jednak wszystko w porządku. Występują one czasem kilka razy w miesiącu. Podczas tych ataków jestem sparaliżowana. Ciężko mi otworzyć oczy i coś powiedzieć

witam serdecznie,
Pierwszym działaniem, jakie należy podjąć w tej sytuacji jest wizyta u lekarza, aby przeprowadzić badania i wykluczyć podłoże somatyczne. jeśli lekarz stwierdzi, że pana objawy są "na tle nerwowym", to wówczas to czego Pani doświadcza może wskazywać na zaburzenie lękowe z napadami paniki.
Bardzo skuteczna w leczenia napadów paniki jest terapia poznawczo-behawioralna – proszę zapytać psychoterapeuty, czy pracuje w tym nurcie.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska
http://martadziekanowska.wordpress.com/