Nocne pobudki i płacz u bliźniaczek a kolka

Witam jestem mamą blizniaczek które mają 1,5roku od około miesiąca budzą się w nocy o tej samej godzinie i płaczą . Dzieci są zdrowe a w ciągu dnia spokojne i pogodne.Byłam u pediatry ,dzieci były zbadane i jest ok. Mam pytanie czy moje dziewczynki mogą mieć kolki w tym wieku ??

Droga Mamo,

kolka w tym wieku już raczej nie występuje. Zależy to też oczywiście od funkcjonowania układu pokarmowego. Jeśli stolec jest jakiś podejrzany można byłoby zrobić jego badanie.

Przypuszczam jednak, że dzieci przeżywają wydarzenia poprzedniego dnia i dlatego się wybudzają ze snu.
Warto obserwować dzieci i jeśli sytuacja się nie uspokoi to radziłabym jeszcze raz skonsultować się z pediatrą lub/i psychologiem dziecięcym.

Pozdrawiam
http://food-diet.pl/