O czym świadczy ból górnej lewej szóstki?

Witam Zacznę od tego że mieszkam obecnie w Anglii. Od pewnego czasu doskwiera mi ból górnej lewej szóstki, udałam się na wizytę do stomatologa( dodam że to polska stomatolog) ona mi tylko obejrzała ząbki uznała że nic nie widzi niepokojącego zrobiła zdjęcie i zapisała mnie na wizytę na 2 stycznia na czyszczenie zębów i uzupełnienie jednego ubytku ponieważ plomba mi wypadła. Jeżeli chodzi o tą górną szóstkę to miałam ok 6 lat temu robione w niej wypełnienie, pamiętam że było dość głębokie. Pani stomatolog stwierdziła że mogę odczuwać ból oraz być wyczuloną na ciepłe i zimne napoje, ze względu na to że miałam usuwaną górną ósemkę ok 1,5 roku temu i może mi promieniować ból. Nie sądzę jednak aby to było przyczyną, ciągle odczuwam ból w tej szóstce, który w moim odczuciu wydobywa się jakby z głębi, na ciepło, zimno oraz przy gryzieniu teraz. czytałam o próchnicy wtórnej w internecie, jednak niektórzy pisali że aby określić taki stan trzeba rozwiercić starą plombe czy to prawda? Druga sprawa mam 2 dolne ósemki które się próbują wyrżnąć( 2 górne usunęłam w Polsce ponieważ raniły mi dziąsła), kiedy miałam w Polsce robione zdjęcie RTG lekarz stwierdził że dolne ósemki są również do usunięcia ale jeżeli nie mam stanu zapalnego ani nie rosną jeszcze to zostawić je w spokoju, na zdjęciu również wyszło to że ósemki wrastają jakby w dolne siódemki, i nigdy całe nie wyjdą. W Anglii te dolne ósemki zaczęły rosnąć spuchło mi dziąsło przy jednej, czuje dyskomfort, jednak kiedy pytałam o to polską dentystkę w ANglii odpowiedziała mi że w Anglii się raczej ósemek nie usuwa, tylko się je zostawia, no chyba że to są jakieś nagłe przypadki. nie wiem co teraz robić czy zasięgnąć porady w Polsce ?

Co do 8 na dole , co do zasady zęby ,które wyżynają się w sposób nieprawidłowy i stanowią zagrożenie dla zębów sąsiednich należy usunąć , tym bardziej ,że z takich zębów nie mamy kompletnie żadnego pożytku
Wyjątkiem jest sytuacja , kiedy to usunięcie tego zęba może spowodować uszkodzenie nerwu zębodołowego dolnego i tętnicy , czasem takie zęby położone są bardzo blisko tych struktur ,albo wręcz w kanale.
Dlatego decyzje o konieczności takiego zabiegu trzeba podjąć w oparciu o dokładne badanie fizykalne i radiologiczne , czasem trzeba wykonać zdjęcie 3D tego obszaru czyli tzw CBCT - rodzaj zdjęcia tomograficznego.
Dla pocieszenie mogę powiedzieć ,że w większości przypadków zęby 8 są najprostsze do usnięcia ...jak ktoś wie jak oczywiście .