O czym świadczy nietypowy odblask na źrenicy?

Zauważyłam na zdjęciu znajomej osoby nietypowy odblask na źrenicy. Na zdjęciu zrobionym z fleszem jedna źrenica odbija światło na czerwono, druga na kolor biały/złoty. Sprawa dotyczy osoby dorosłej. Czy powinno to zostać skonsultowane z okulistą? Wiem że u dzieci takie odblaski mogą wskazywać na chorobę oczu. Proszę o poradę.

Witam.badałam wiele d ieci z powodu zdjęcia zrobionego komórką i niesynwtrycznych odblaskow wszystkie były zdrowe. Natomiast zalecenia badania białej źrenicy nie dotyczy dorosłych. Wystarczy spytać tę osobę o jej wzrok. Pozdrawiam serdecznie