O czym świadczy wynik badania MR 36-latki przy bólu barków?

Bardzo proszę o ocenę mojego badania MRI kręgosłupa szyjnego: Antyfleksja fizjologicznej lordozy szyjnej. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie C.3-4, 6-7- dehydratacja. Zmiany zwyrodnieniowe, wytwórcze na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów. W obrębie trzonów hiperintensywne obszary w obrazach T1 i T2 zależnych o typie ognisk stłuszczenia/przebudowy tłuszczowej szpiku/. Przykrążkowe partie trzonów kręgów C 2-3 wykazują podwyższenie sygnału szpiku w obrazach T1-zal. i T2-zal. odpowiadające zmianom degeneracyjnym szpiku typu Modic II (zwyrodnieniowe stłuszczenie). Na poziomie C 3-4-5-6-7 przepuklina krążka międzykręgowego powoduje redukcję przedrdzeniowej rezerwy płynowej (bez modelowania powierzchni rdzenia) i wyraźne obustronne zwężenie otworów międzykręgowych. Ucisk nerwów rdzeniowych obustronnie 3-4, 5-6-7. Badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowych sygnałów w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego- brakncech mielopatii szyjnej. W obrębie uwidocznionych struktur kostnych nie stwierdzono obszarów destrukcji. Dodam, że nieustannie boli mnie kark, łopatka, bark ramię.... Drętwieją ręce. Zdarzają się zawroty głowy. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z neurochirurgiem, celem ustalenia ewentualnych wskazań do leczenia operacyjnego.