Co oznacza wynik MR kręgosłupa kobiety?

Od dłuższego czasu mam problemy z plecami.Zrobiłam rezonans magnetyczny .Oto opis Artefakty ruchowe.Obrzęk zapalny błony śluzowej zatok przynosowych.skolioza prawa.Zmniejszenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Wysokość trzonów kręgów zachowana.Obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie C.4-5,6-7-dehydratacja zmiany zwyrodnieniowe,wytwórcze na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów na poziomie C 3-4,5-6,obwodowa przepuklina krążka międzykręgowego powodującego zmniejszenie przedrdzeniowej rezerwy płynowej i asymetryczne zwężenie otworu międzykręgowego-wyrazniej po stronie lewej z uciskiemn.rdzeniowych.Na poziomie C 4-5,6-7 przepuklina krążka międzykręgowego wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonu kręgu powoduje całkowitą redukcję przedrdzeniowej rezerwy płynowej(bez modelowania powierzchni rdzenia) i wyrazne obustronne zwężenie otworów międzykręgowych.Ucisk nerwów rdzeniowych obustronnie.Worek oponowy jesy modelowany/uciśnięty obustronnie przez pogrubiałe więzadła żółte.Badanie uwidoczniło obszar 2x3mm nieprawidłowych sygnałów w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego c4-5 mogący odpowiadać melopatii szyjnej.w obrębie uwidocznionych struktur nie stwierdzono obszarów destrukcji. Co to wszystko oznacza.Dodam jeszcze ze biore mocne tabletki przeciwbolowe ale nic nie pomagaja które przepisał mi neurolog.Prosze o jak najszybsza odpowiedz,bo do lekarza mam za 2 miesiące.Mój e-mail:aAnetar24@tlen.pl Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam

Opisano zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.
Mielopatia to choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego atakująca głównie rdzeń kręgowy. Ciągły ucisk nie tylko poważnie osłabia mięśnie, ale czasem prowadzi do całkowitego porażenia kończyn. Schorzenie zwykle rozwija się bardzo długo, a zlekceważenie pierwszych objawów lub nieprawidłowo prowadzone leczenie może doprowadzić do trwałego kalectwa.
Do konsultacji z neurochirurgiem.