Obecność ciała tłuszczowego w obrębie stopy

Rok temu w śródstopiu między 4 a 3 kością przy palcu wykryto mi ciało tłuszczowe jest ono wewnątrz w przeciągu roku urosło ok 1,8 cm widać to na USG. RTG nic nie wykazało. Lekarze mówią że jest to do usunięcia tylko jest problem bo odsyłają mnie od lekarza do lekarza i nie wiem gdzie się z tym udać nie mogę nosić ściślejszych butów, obcasów i po dłuższym chodzeniu czy staniu ta gulka puchnie i bardzo boli. Czasem rano nie mogę stanąć na stopę i czuje jak się ona przesuwa w środku jest wyczuwalna

Witam. "Ciało tłuszczowe" to najpewniej tłuszczak - łagodny nowotwór, po radykalnym usunięciu nie odrasta - warunek radykalność zabiegu i z tego wynikają "niepokoje". Z uwagi na towarzyszące objawy dodatkowe jest to problem podologiczno-onkologiczny, lecz tej specjalności lekarza trudno będzie Pani znaleźć. Zasadniczo niewielką zmianę można usunąć w przychodni chirurgicznej w znieczuleniu miejscowym - przewodowym, no i modlić się by zabieg był radykalny. Pozostawienie jednej zmienionej komórki tłuszczowej zaowocuje wznową.

Myślę , że w Warszawie nie brakuje chirurgów , którzy podejmą się takiej operacji , poza tym można próbować u ortopedów lub chirurgów onkologów ( np.Wawelska , Grenadierów) zż