Obfite krwawienie i endometrium 17,5 mm

Witam mam 47 lat. Moja ostatni miesiączka zaczęła się 13 dni temu, była spóźniona i bardzo obfita trwała 6 dni, po wizycie u ginekologa okazało się że endometrium ma 17,5 mm. Dostałam skierowanie na łyżeczkowanie. Termin za m-c. Dziś znowu zaczęłam krwawić narazie dość delikatnie, ale brzuch boli mnie jak przy normalnej miesiączce. Ginekolog uznał że po zabiegu i zbadaniu endometrium bedzie ok przepisze mi leki hormonalne lub antykoncepcyjne. Tylko ja mam wątpliwości. Pozdrawiam Marzena

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest wyłyżeczkowanie jamy macicy i ocena pobranego materiału. W przypadku braku niepokojących wyników można będzie zastosować bezpiecznie farmakoterapię.