Objawy jak w ciąży, a negatywny test ciążowy?

Witam,
nurtuje mnie jedna myśl. 03.04 miałam okres, ale można to uznać za małe plamienie i to trwało ok. półtora dnia tylko z przerwami w ciągu dnia. Mój cykl zawsze trwa 28-29 dni. Kochaliśmy się w dni płodne. Dodam, że bardzo chcemy mieć drugiego dzidziusia.
Teraz powinnam dostać miesiączkę 3 maja, ale nadal nic nie ma, i nie czuję się na miesiączkę, czuję tylko pełniejsze piersi jakbym miała, ale nie bolą mnie i co jakiś czas odczuwam takie ciągniecie u dołu podbrzusza. Mam takie małe mdłości przy tym, ale nie wymiotuje. Bardzo jestem senna, stale mi się chce spać i apetyt mam inny oraz często chodzę siusiu. Głowa mnie boli dosyć często. Robiłam test 11 maja, ale wyszedł negatywny.
Proszę mi napisać, czy to może być ciąża i kiedy powinnam zrobić drugi test.
Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam,
nurtuje mnie jedna myśl. 03.04 miałam okres, ale można to uznać za małe plamienie i to trwało ok. półtora dnia tylko z przerwami w ciągu dnia. Mój cykl zawsze trwa 28-29 dni. Kochaliśmy się w dni płodne. Dodam, że bardzo chcemy mieć drugiego dzidziusia.
Teraz powinnam dostać miesiączkę 3 maja, ale nadal nic nie ma, i nie czuję się na miesiączkę, czuję tylko pełniejsze piersi jakbym miała, ale nie bolą mnie i co jakiś czas odczuwam takie ciągniecie u dołu podbrzusza. Mam takie małe mdłości przy tym, ale nie wymiotuje. Bardzo jestem senna, stale mi się chce spać i apetyt mam inny oraz często chodzę siusiu. Głowa mnie boli dosyć często. Robiłam test 11 maja, ale wyszedł negatywny.
Proszę mi napisać, czy to może być ciąża i kiedy powinnam zrobić drugi test.
Proszę o szybką odpowiedź.

Witam!

Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście często występują na początku ciąży, ale nie są dla ciąży specyficzne (występują też w innych stanach), dlatego na ich podstawie ciąży się nie rozpoznaje. Proponuję powtórne wykonanie testu ciążowego po tygodniu (czasem można już po 3-4 dniach), ponownie negatywny wynik, jeżeli test zostanie wykonany poprawnie, wykluczy ciążę.

Również w razie negatywnego wyniku proponuję wizytę u ginekologa, który być może po badaniu uzna, iż warto wykonać np. oznaczenie prolaktyny, ponieważ przy jej zwiększonym stężeniu kobiety mają dolegliwości, jak przy zajściu w ciążę.

Tutaj znajdzie Pani artykuł, pt.: "Objawy ciąży"

Serdecznie pozdrawiam!