Obniżenie i dehyrtacja krążków międzykręgowych

Dzień dobry.wyniki po MR obniżenie i dehyrtacja krażkow międzykręgowychL4-S1 z pęknięciem ich pierścieni włóknistych.Na poziomie L4 centralna wypuklina krążka międzykręgowego pozostająca w konflikcie z korzeniami obu nerwów rdzeniowych.Na poziomie L5-S1 centralna zbaczająca w lewo przepuklina krążka międzykręgowego pozostająca w konflikcie z korzeniami obu nerwów rdzeniowych ze znaczną przewagą po lewej stronie.prosze o wyjaśnienie wyniku.Dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Niestety w opisie nie ma żadnych informacji o Pani/Pana objawach, ale zapewne są one dość liczne. Sugeruję konsultację neurologiczną lub nawet neurochirurgiczną. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku badania z Pani/Pana stanem klinicznym, co umożliwi wdrożenie właściwego postępowania.