Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej l5/s1 i nierówności płytek granicznych trzonów

Witam proszę o wyjasnienie wyniku MR Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej l5/s1,nierowności płytek granicznych trzonów kręgów przyległych do tarczy międzykręgowej l5/s1 z podwyższeniem IS szpiku trzonów kręgów l5 i s1 zmiany degeneracyjne typu Modic2 niejednorodny sygnał tarczy międzykręgowej l5/s1 szeroko podstawna protruzja krążka międzykręgowegol3/l4 z uciskiem przestrzeni plynowej i redukcją światła otworów międzykręgowych jestwm po 2 operacjach kręgozmyku l5/s1 i l5/l4bóle całego kręgos

Opis MRI wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe odczynowe na poziomie dwu przestrzeni międzykręgowych, cechy dyskopatii , częściowo też zmiany pooperacyjne
Ważna ocena kliniczna , wywiad chorobowy, pełne badanie ...
Doraźnie leki, zawsze regularne ćwiczenia, rehabilitacja, zdrowy tryb życia, redukcja nadwagi itd...
Pozdrawiam