Obraz RTG kręgosłupa szyjnego
Dzień dobry! Mam stwierdzone SM. Co oznacza w obrazie RTG kr.szyjny /AP boczne? "Całkowite spłaszczenie loriozy szyjnej"? i mam "Uchwytne zwężenie przestrzeni międzykręgoweC4-C% z zaostrzeniem krawędzi prawego stawu Luschki." Proszę o informację. Justyna

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon