Obsesyjne machanie rękoma u 7-miesięcznego dziecka

Witam, Jestem mama 7msc dziewczynki. Wydawalo sie wszystko ok, aż zaczelam zwracać uwagę na jej zachowanie, a mianowicie obsesyjne machanie dlonmi dookola, oraz machanie reka za uchem, jak kot jak sie myje. Dlonmi kreci przy każdej emocji, złości czy radości, a za uchem macha od czasu do czasu. Wygląda to przerażająco :( Od ponad miesiąca zaczęła tez czesto budzic sie w nocy z płaczem, właściwie co 2-3h, wcześnie budzila się raz, maksymalnie dwa razy. Nie reaguje na imię .. Czy to autyzm?

witam,
bez obejrzenia dziecka, badania pediatrycznego i psychologicznego nie jestem w stanie Pani pomóc.
Prosze zgłosić się do pediatry, oceni on słuszność Pani obaw
Jednak możliwe iż dziecko rozwija się prawidłowo i nie ma powodów do niepokoju

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Niestety nikt nie odpowie na pytanie czy to autyzm. Jest to niewykonalne przez internet, a poza tym trudne do diagnozy u kilkumiesięcznego dziecka. Koniecznie należy skontaktować się z neurologiem dziecięcym i przekazać swoje spostrzeżenia.
Pozdrawiam AM