Ocieranie penisem o wargi sromowe a wskazania do zastosowania tabletki 72 h po

Moje ostatnie miesiączki: 7czerwiec,11maj,11kwiecień,17marzec,21luy,28styczeń,26 grudzień. 10 czerwca mój chłopak ocierał penisa o wargi sromowe i łechtaczkę. Do żadnego włożenia,stosunku ani wytrysku nie doszło w ogóle. Cały czas mam miesiączke. POwinnam zażyć tabletkę po? Duże jest prawdopodobieństwo?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobieństwo ciąży jest b.niewielkie, gdyż do sytuacji doszło na początku cyklu. Nie ma wskazań do zastosowania antykoncepcji "po".
Ostateczna decyzja należy jednak do Pani.