Odchudzanie 20 kg w pól roku

witam mam 20 lat 168 cm wzrostu i niestety ale 75kg wagi za rok mój ślub chciałabym do tego czasu zrzucić 20kg czyli przez okres ok pół roku żeby jeszcze móc zmieścić się w piękną sukienkę proszę o pomoc w doborze odpowiedniej diety z góry dziękuje.

Witam serdecznie,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo więc ma Pani wielkie szanse schudnąć do ślubu. Nie eksperymentuje jednak Pani z rożnego rodzaju dietami a weźmie się Pani za to profesjonalnie. Jedynie racjonalne odżywianie przyniesie pożądane i co bardzo ważne długotrwale efekty. Różnego rodzaju diety niskokaloryczne jedynie zwalniają przemianę materii i często kończą się efektem jo-jo a tego chyba by Pani nie chciała przed ślubem. Ważna jest także aktywność fizyczna, która dodatkowo wspomoże proces odchudzania.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. . Aby ustalić indywidualny jadłospis muszę znać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne, styl życia, preferencje smakowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

od 1/2 do 1 kg tygodniowo to prawidłowa utrata masy
także jest szansa
ważne aby dieta była smaczna i dopasowana do stylu życia, godzin funkcjonowania

należy pamiętać, że celem nie powinna być sama waga a zmiana nawyków żywieniowych
co zagwarantuje utrzymanie prawidłowej wagi

zapraszam na www.akademiazz.com.pl