Odchudzanie u 18-latki przy słabej motywacji

Witam. Mam 18 lat i 154 cm wzrostu. Ważę około 55 kilogramów. Najbardziej jest to widoczne w nogach. Z resztą części ciała nie mam wielkich problemów, ale mimo wszystko chciałabym się czuć dobrze w swoim ciele. Czy istnieje jakaś dieta oraz treningi, które pozwolą mi schudnąć mniej więcej do 45 kilogramów? Niestety mam bardzo słabą motywację i sama nie potrafię się przypilnować.

Witam!
Waga jest delikatnie zawyżona. Pisze Pani o nogach, należy zmienić ilość tkanki mięśniowej na nogach, bo może to nie być tkanka tłuszczowa. Proszę wyeliminować z diety węglowodany proste i ograniczyć węglowodany złożone. Należy jeść dużo surówek, warzyw, chude mięso. Jeżeli wprowadzi Pani na obiad kaszę razową, proszę nie łączyć jej z mięsem, tylko z warzywami. Jeżeli mieszka Pani w Poznaniu lub okolicach zapraszam do siebie do gabinetu. Pozdrawiam.Agnieszka Kaźmierska

Witam, zrzucenie ostatnich kilogramów jest cięższe niż schudnięcie z dużej nadwagi. Jeżeli W przypadku braku motywacji warto oddać się w ręce specjalistów. Dieta musi być racjonalna, dopasowana do Pani preferencji żywieniowych i smaczna.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam, Jeżeli ma Pani słabą motywację to trudno, żeby ktoś za Panią zrobił coś w tym temacie. Proszę sprawdzić gospodarkę kortyzolową, często problem z nadwagą w dolnych partiach jest z tym związany.
pozdrawiam!