Odczuwanie bólu podczas stosunku

Witam, mam pytanie odnośnie własnej pochwy i współżycia. Próbowaliśmy z chłopakiem zrobić to pierwszy raz (próbujemy od 2 miesięcy), ale niestety nie daję rady, ponieważ odczuwam ból. Byłam u ginekologa i przypisał mi lek na infekcję, zbadał mi pochwę (wkładając tam palec) i powiedział, że jest wszystko w porządku, ale nawet mam trudności z głębokim zaaplikowaniem tabletki. Czy to możliwe, że mylę wejścia? (kiedy ginekolog włożył mi palec na początku się spięłam, ale po chwili było w porządku).

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej wynikają ze stresu i nadmiernego spięcia. Konsekwencją jest brak dostatecznego nawilżenia i ból. Nie powinna się Pani zatem niepokoić. Proszę natomiast dać sobie czas i spróbować się zrelaksować podczas kontaktów z partnerem.