Odczuwanie bólu przy ósmym zębie

Witam. Od pewnego czasu czuję ból przy ósmym zębie. Nie jest to mocny ból, ale wystarczający, by obniżyć mi samopoczucie i komfort czegokolwiek. Boli gdy go dotykam, a dziąsło jest spuchnięte. Wydaje mi się też, że rośnie krzywo, w stronę zewnętrzną tj. policzka. Wyrósł tylko delikatnie, że widać jego górę samą. Prawie jest niewidoczny, ale ból co jakiś czas wraca. Czy w takim wypadku muszę szybko udać się do lekarza i czy w takiej fazie można ząb w jakiś sposób usunąć?

Witam serdecznie,
Należy koniecznie udać się na wizytę do stomatologa. Opisane objawy mogą świadczyć o stanie zapalnym ósemki i powinno się nią zająć zanim zacznie poważniej boleć.
Najprawdopodobniej ząb trzeba będzie usunąć, ale do podjęcia decyzji koniecznie jest zdjęcie rentgenowskie i dokładne badanie kliniczne. Ząb jak najbardziej jest możliwy do usunięcia w takiej fazie.

Ósemki wyrastające pod nienaturalnym kątem oraz wyrzynające się nieprawidłowo często są źródłem problemów. Mogą one doprowadzić m.in. do stanów zapalnych dziąseł, tak jak najprawdopodobniej ma to miejsce w Pani przypadku. Stan zapalny może objawiać się obrzękiem, zaczerwienieniem, bolesnością. Ząb jak najbardziej można usunąć na takim etapie, szczególnie, że są ku temu powody. Najpierw jednak należałoby zrobić zdjęcie RTG, aby uwidocznić to, co dzieje się pod dziąsłem i dopiero wtedy zdecydować o ekstrakcji zęba.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry