Odczuwanie bólu w 4. i 5. palcu

Do specjalisty w tym czasie nie jestem w stanie udać się, jestem za granicą i nie mam ze sobą wszystkich badań tutaj. Jednak z tego co pamiętam, to lekarz dziwił mi się, że odczuwam bóle w 4 i 5 palcu, czy nie jest to związane z innym nerwem? Bóle w palcach I-III praktycznie nie odczuwam, jednak pozostałych palców nasilają się dlatego chciałbym poznać opinie innych lekarzy, co warto jeszcze sprawdzić, być może problem jest złożony.

Szanowany Panie - jak rozumiem, jest to część wczesniej zamieszczonego wywiadu chorobowego. Nierstety nie mam do niego dostepu. Z tego co Pan napisał - jeżeli chodzi o rękę to objawy te sugerują problem w zakresie nerwu łokciowego. Przyczyną tego typu dolegliwości m o g ą być zmiany uciskowe na przebiegu tego nerwu przez rowek na wysokości stawu łokciowego. Stosunkowo często objawy sa wywoływane np. w nocy na skutek ułożenia zgięciowego stawu łokciowego. Powinien Pan skonsultowac się z ortopedą lub neurologiem wczesniej dokładnie obserwują w jakich okolicznościach pojawiają się drętwienia lub cierpnięcia palców IV i V. Po badaniu lekarz zadecyduje o ew. skierowaniu Pana na badanie EMG ( pzrewodnictwa nerwowego) lub zleci inne badania. Pozdrawiam