Odkształcenie fizjologicznej lordozy szyjnej i kyfotyczne ustawienie kręgosłupa po wypadku samochodowym

Co oznacza i jaki może mieć konsekwencje Odkształcenie fizjologicznej lordozy szyjnej, z nieznacznie kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa w odcinku C3-C6 ( doszło do tego podczas wypadku samochodowego )

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana architektoniki kręgosłupa może powodować różnego typu zmiany a w ich konsekwencji różne dolegliwości. Warto jednak wspomnieć, że może być to wada niema, nie dająca objawów ale także może pojawiać się dyskomfort związany z promieniującymi bólami głowy lub kręgosłupa w odcinku szyjnym.