Odrobina krwi podczas wypróżnienia i swędzenie skóry

Przez ostatnie 2 tygodnie 3 razy podczas wypróżniania zauważyłem odrobinę krwi. Zupełnie nic mnie nie boli, nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem. Jedynie przez ostatni miesiąc swędzi mnie skóra, którą mocno drapię - głównie na udach i pośladkach. Nic takiego też wcześniej nie miałem. Czy to może być połączone? Od urodzenia jestem szczupły, styl życia mam głównie siedzący, mało ruchu. Dieta prawdę mówiąc też uboga w warzywa i owoce.

Witam
byc moze zrobil sie Panu zylak odbytu ktory daje takie objawy. Na ten moment nie ma powodu do paniki , ale trzeba sie tym zajac. Prosze udac sie do swojego lekarza POZ - internisty.