Odstawienie leku Efevelon

Mam pytanie 2tygodnie temu odstawiłam odrazu lek efevelon sr 37,5 po oczywiscie konsultacji z lekarzem ktory twierdzil ze moge go odstawic odrazu.Na dzien dzisiejszy czuje sie strasznie mam wirowania,czuje sie jak pijana jak bym miala zemdlec,do tego mam jakies dziwne usciski dretwienia i bole glowy posrodku glowy.Nie dobrze mi ale wspone ze ten objaw to akurat moze byc od zapalenia blony sluzowej zoladka na ktory biore lek Helides.Czy przerwanie lęku efevelon odrazu mają wpływ na moje objawy?

Myślę, że odstawienie leku przez Panią nie ma nic wspólnego z obecnymi dolegliwości. Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się ponownie z lekarzem, który pozwolił odstawić lek.

Wenlafaksyna należy do leków , których odstawienie może dawać takie objawy. Na szczęście są one przemijające. Dawka 37,5 należy do najmniejszych ale takie stany się zdarzają, wszystko zależy od organizmu i czasu leczenia. Zdarza się, że pacjenci nagle przerywają dawkę 150 mg na dobę bez żadnych konsekwencji dla samopoczucia, a zdarza się, jak u Pani, że nawet odstawienie małej dawki jest nieprzyjemne.