Ognisko o podwyższonej intensywności sygnału w sekwencji T2 zależnej i obniżonej w sekwencji T1 zależnej

Witam podam wynik rezonansu mojej mamy bardzo prosze o interpretacje co to oznacza jakie szanse na zycie. W korze lewego hipokampa widoczne jest ognisko o wym 13x9mm o podwyższonej intensywności sygnału w sekwencji T2 zależnej i obniżonej w sekwencji T1 zależnej , nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu po dożylnym podaniu SK- zmiana może odpowiadać niewielkiemu glejakowi o wysokim stopniu zróźnicowania. dodam iż rok temu tomografia była identyczna jak i wymiary ogniska.dodam iz mama ma 53 lata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, z opisu dołączonego przez Panią wynika, że choruje Pani (prawdopodobnie) na wyskożróżnicowanego glejaka. Ta postać nowotworu nie jest postacią bardzo agresywną jednakże wymaga stałej i czułej kontroli ze strony Pani (kontrola objawów) oraz lekarza. Wiadomość, że przez rok guz się nie powiększył jest także wiadomością dobra. Jednakże, w celu ustalenia szczegółowego postępowania musi się udać Pani do lekarza prowadzącego (neurochirurga). Pozdrawiam