Ogólnie źle się czuję - czy to może być cukrzyca?

Mam 17 lat. Podejrzewam cukrzycę, ale nie wiem, może to tylko podejrzenia... Liczę na odpowiedź, oto objawy: na co dzień odczuwam chęć na coś słodkiego, piję dużo i nic nie gasi mojego pragnienia na stałe, tak samo jest z jedzeniem, choć czasem przez cały dzień nic nie jem i nie jestem głodny, do tego drżą mi ręce. Chyba pogorszył mi się wzrok, nadmiernie się pocę, np. gdy w pokoju jest ciepło i trzymam rękę na myszce komputerowej, to bez przerwy jest wilgotna, czuję jak dziwnie uderza mi serce, mam skurcze i chyba jest coś nie tak z czuciem w dłoniach. Często chce mi się spać, mam lekkie zawahania równowagi, w buzi czuję dziwny smak i zapach, oddaję też dużo moczu, mam problemy z gojeniem się ran, nawet lekkie przecięcie goi się przez długi czas i mam suchą skórę - to chyba wszystkie objawy. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Objawy, które Pani opisuje wymagają wyjaśnienia.

Bez wykonania badań dodatkowych, badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania. Konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej rozpocząć diagnostykę od lekarza rodzinnego, po zbadaniu lekarz zdecyduje o rodzaju badań dodatkowych i ewentualnych konsultacjach u specjalistów.

Objawy mogą wskazywać na cukrzycę, ale niektóre z nich mogą pojawiać się również na przykład w przypadku niedokrwistości czy zaburzeń hormonalnych.

Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam