Okazjonalne picie alkoholu przy niskim ciśnieniu

Witam.Mam w zasadzie niskie ciśnienie 110/70, 120/80 jednak czasami tj. średnio raz w miesiacu , a czesem częściej, skoczy mi do 160/90, 170/100 , trochę za szybkie bicie serca wówczas bardzo źle się czuje , lekarz przepiasł mi Telmisartan egis 40mg i coronal 5mg. Czy można takie leczenie przerwać , czy też muszę już brać takie tabletki do końca życia ? i czy w związku z tym nie moge już sobie pozwolić na lampke , czy dwie wina, piwa, czy też drinka okazjonalnie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ciśnienie się unormuje, nie będą występować skoki, być może możliwe będzie zredukowanie dawek czy też nawet odstawienie leków. Przyjmowanie leków nie wyklucza okazjonalnego wypicia alkoholu. Ponieważ alkohol podwyższa ciśnienie, proszę pamiętać o przyjęciu tabletek w dniu, kiedy chce Pan pić alkohol.