Okazjonalne skoki ciśnienia tętniczego do 150-160/100-105

Witam serdecznie. Od kilku miesięcy zauważyłem okazjonalne skoki cisnienia tętniczego do 150-160/100-105. Lekarz chcąc wykluczyć somatyczne przyczyny zlecił badanie TK i MRI klatki piersiowej i jamy brzusznej z kontrastem. Wyniki dobre. Nie znaleziono niczego w nadnerczach. Na tej podstawie wykluczył guza chromichlonnego jako przyczynę skoków cisnienia twierdząc, ze w 95% przypadków zlokalizowany jest on w nadnerczach a poza tym jest to bardzo rzadki guz. Czy tak jest rzeczywiscie?

Witam serdecznie,

Jeśli lekarz prowadzący nie znalazł przyczyn skoków ciśnienia tętniczego, to może Pani udać się do specjalisty hipertensjologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.