Czy silna nerwica może być przyczyną uderzeń gorąca i skoków ciśnienia?
Witam serdecznie. Czy silna nerwica moze byc przyczyna uderzeń goraca i skoków cisnienia w tym samym czasie. W celu wykluczenia przyczyn somatycznych skoków cisnienia miałem wykonana kolonoskopię, gastroskopię, MRI głowy, TK jamy brzusznej, MRI jamy brzusznej z kontrastem, markery nowotworowe, morfologię, próby wątrobowe, cholesterol, cukier, echo serca, EKG. Wszystkie wyniki dobre poza podniesionymi trojglicerydami i podniesionym pulsem. Cisnienie okresowo skacze mi do 150-160/100-105.

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Leczenie choroby niedokrwiennej serca
Niedostateczne zaopatrzenie komórek serca w substancje odżywcze i tlen przyczynia się do powstania choroby niedokrwiennej serca. Dr Tomasz Pasierski opowiada o środkach farmakologicznych oraz innych metodach wspomagających leczenie tej choroby.
Dzień dobry,
Tak.
Polecam udać się np.: do Poradni Leczenia Nerwic (PZP, prywatnie), gdzie lekarz zbada Pana, a następnie zaproponuje odpowiednie postępowanie.
Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia w przypadku zab.lękowych jest psychoterapia. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatryczengo wg miejscowości.