Okolice przydatków lewych bez zmian patologicznych

Okolice przydatków lewych bez zmian patologicznych. Jajnik lewy4,11x2,35 cm zmieniony endometrialnie z torbielą 2,98x1,86 , jajnik lewy 3,07x2,23 cm. Lekarz zalecił luteinę dopochwowo i badanie za 6 miesięcy. Nie wiem co o tym sądzić?

Marek Pabian

Witam serdecznie,ciężko postawić diagnozę jedynie po opisie ale myślę,że w tym przypadku wystąpił błąd przy opisie.

Rozumie ,że Pani opisuje wynik USG .Myślę , że to odważny opis jakie ma pani dolegliwości .Rozpoznanie endometriozy jest poważnym rozpoznaniem .Leczenie Luteiną nie za dużo pomoże .Proponuję USG zaraz po miesiączce .Jeżeli są inne objawy należy pomyśleć o laparoskopii zwiadowczej