Okulista stwierdził zapalenie powiek. Czy ktoś mi może jeszcze pomóc?

Mam lat 46, jestem kobietą. Od 7 miesięcy mam problem z powiekami. Powieki robią się czerwone i mocno pieką, wyglądają jak poparzenie, jest to cała otoczka oka, nie tylko same powieki. Okulista stwierdził zapalenie powiek. Nużeńca nie mam - zbadane. Smaruje maścią O***. Lekarz nie potrafi znaleźć źródła zapalenia. Może ktoś może mi pomóc. Jest to bardzo uciążliwe, bo parę dni jest dobrze i znów wraca zaczerwienienie i pieczenie. dankaka

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Zapalenie powiek często trudno się leczy. Jeśli jednak przez dłuższy czas nie będzie poprawy warto jeszcze raz zweryfikować rozpoznanie, poszukać innego czynnika etiologicznego, ewentualnie zmienić leczenie (niezbędna ponowna wizyta u okulisty).

Niektóre postacie zapalenia powiek wymagają nawet podawania antybiotyków ogólnie (doustnie) a terapia trwa do kilku tygodni. Niestety bez badania nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowej porady.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!