Opadanie penisa podczas próby stosunku a stres

Witam, Mam 19 lat, mój problem dotyczy sfery intymnej. Razem z partnerką chcielibyśmy uprawiać seks jednak problem w tym, że mój penis nie chce stanąć. Taka sytuacja miała miejsce 2 razy, ostatnio stanął, był twardy i gotowy (partnerka musiała wpierw pobudzić go ręką i pieszczotami oralnymi) jednak po założeniu prezerwatywy opadał. Dodam, że przy masturbacji, czasami po różnych snach jest wszystko ok, stoi i nie opada. Dziewczyna mówi, że to stres, lecz sam już nie wiem, przez to co wszystko

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Pierwszych kilka czy kilkanaście prób podjęcia stosunku, które (w Pana ocenie) nie okażą się w pełni udane, nie musi jeszcze świadczyć o żadnych zaburzeniach seksualnych. Taka sytuacja dotyczy większości ludzi.

Zachęcam przede wszystkim do pozytywnego myślenia, opanowania stresu i negatywnych myśli, bawienia się seksem i stopniowego zbierania doświadczeń.

Jeśli sytuacja nie będzie zmieniała się z czasem, proszę zgłosić się do psychologa seksuologa. Jeśli podczas masturbacji erekcja jest prawidłowa, nie ma obaw o stan Pana zdrowia fizycznego i rzeczywiście głównym winowajcą może okazać się np. stres, lęk, nazbyt zadaniowe podejście do seksu, negatywne schematy myślenia itp.

Pozdrawiam!