Operacja usunięcia torbieli endometrialnych a termin miesiączki

Witam, właśnie czekam na operację usunięcia torbieli endometrialnych, lekarz który ustalał termin zapytał w jakich mniej więcej dniach mam miesiączkę, ponieważ taką operację wykonuję się po miesiączce, u mnie pojawia się teraz bardzo nieregularnie i w dniu operacji prawdopodobnie będę tuż przed miesiączką.Chciałabym się dowiedzieć czy to ma duże znaczenie na powodzenie operacji?

Planowych operacji ginekologicznych nie wykonuje się tuż przed miesiączką ani w terminie menstruacji /np. zmniejszona krzepliwość krwi / nie dotyczy to operacji w trybie nagłym-ratujących życie.