Opis TK kręgosłupa piersiowego
na mojim opisie tk kregoslupa piersiowego stwierdzono: ubytki w plytkach granicznych kregow, drobne osteofity na krawedziach trzonow kregowych, obnizenie tarczy miedzykregowe Th4/Th6, tylno centralna wypuklina krazkam-kregowego na poziomie ruchowym Th2/Th3 powodujace redukcje rezerwy plynowej i ucisk worka oponowego, tylno centralna lewostronna wypuklina krazka m-kregowego na poziomie ruchowym Th3/Th4. jak to leczyc i czy to jest w jakims stopniu grozne dla mojej kondycji ruchowej

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Osteofity to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie trzonów kręgów.
Należy udać się do lekarza neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.