Opis zdjęcia RTG kręgosłupa u 58-latka
witam. Opis zdjęcia RTG: zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze trzonow kręgów lędzwiowych w postaci osteofitozy. Dyskopatyczne zwężenie przestrzeni m-kregowej L4-L5 i L%-S1, zmiany zwyrodnieniowe również w stawach międzyokręgowych.Mam 58 lat . Prosze o odpowiedzi opinię.

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon