Opłata za wizytę u psychoterapeuty a choroba pacjenta

Witam, czy psychoterapeuta ma prawo pobierać opłatę od klienta za sesję, nawet wtedy gdy pacjent był chory? Z góry dziękuję za odpowiedź Halina
ponad rok temu

to zależy jak się ustaliliście, jeśli terapeuta zastrzegł sobie - że nie odwołanie wizyty w jakimś okresie czasu (np;48 godz.) jest traktowane jakby wizyta się odbyła, to nawet jak pacjent jest chory i nie poinformował o tym przed upływem 48 godz, to terapeuta ma prawo pobrać opłatę.

Jeśli terapia odbywa się w prywatnym gabinecie to to jest sposób zarobkowania psychoterapeuty. Pobiera on opłatę za świadczona usługę, tak samo jak każdy inny usługodawca. Psychoterapeuci też muszą zarabiać na życie. Proszę szukać państwowej placówki jeśli nie stać Panią na tego typu usługi. Pozdrawiam.