Opłucna nie wykazuje cech pogrubienia ani obecności zmian guzkowatych

dzień dobry Proszę o interpretację wyniku TK klatki piersiowej: Płuco lewe (4 guzki od 4 do 6mm), płuco prawe (1guzek 10mm), poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Struktura miąższu prawidłowa. Węzły chłonne obu wnęk, śródpiersia niepowiekszone. Opłucna nie wykazuje cech pogrubienia ani obecności zmian guzkowatych. Obecność płynu w jamach opłucnowych nie stwierdza się. Jest to moje pierwsze TK klatki. Zrobione w wyniku RTG na którym widoczne były zagęszczenia w prawym płucu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest określenie w której części płuca znajdują sie te guzki i zdecydować ewentualnie o biospji lub o odpowiedniej dalszej kontroli. Prosze udać się do lekarza torakochirurga.