Opóźnienie o 4 godziny przyjęcia 3. tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Czy jeżeli zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (nigdy wcześniej nie brałam) Jest to 3 dzień zażywania i zapomniałam wziąć o godzinie 12, wzięłam dopiero o 16 czy działanie jest już obniżone?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani jakiego rodzaju Pani pigułki przyjmuje. Jeśli jednoskładnikową to tak działanie może być obniżone.