Czy przyjęcie tabletki niezgodnie z dniem tygodnia wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Witam. Stosuję tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zmienili blister i opakowanie, nie zauważyłam dni tygodnia opisanych po angielsku i odliczyłam sobie od startu trzy dni pon., wt., śr. i czw., dzień, w którym przyjmuję tabletkę dopiero po trzecim dniu przyjęcia zobaczyłam oznaczenia i okazało się, że tabletkę, którą powinnam wziąć w czwartek, wzięłam w niedzielę i tak biorę te tabletki. Czy powinnam zacząć nowy blister i brać tabletki według dni tygodnia, czy raczej nie wpływa to na działanie antykoncepcji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe jednofazowe, to wszystkie pigułki w opakowaniu mają ten sam skład i nie ma znaczenia kolejność ich zażywania. Naniesione nazwy dni tygodnia mają tylko ułatwić dozowanie leku.

Pozdrawiam!