Pierwszego dnia wzięłam dwie tabletki - co dalej?

Chyba bardzo namieszałam. Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Nie bardzo zorientowałam się w nowym blistrze i pomyłka nastąpiła już w pierwszym dniu kiedy powinnam wziąć pigułkę. Zażyłam tabletkę z ostatniego tygodnia, a powinnam z pierwszego. W tym samym dniu zażyłam jeszcze tabletkę z pierwszego tygodnia. Dopiero później przeczytałam, że są to tabletki jednofazowe i każda ma ten sam skład. Czyli pokręciłam wszystko. Co teraz zrobić? Powinnam brać dalej kolejne tabletki? I gdy dojdę do pominiętej zrobić 7-dniowa przerwę? Czy może uzupełnić brakującą tabletkę z zapasowego opakowania? Jeżeli przyjęłam jednego dnia dwie tabletki mogę dalej je przyjmować?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rozumiem, że stosuje Pani tabletki jednofazowe, nie zawierające tabletek placebo, które zażywa się w schemacie 21/7. W takim przypadku należy dalej stosować tabletki, nie ma potrzeby brania dodatkowej tabletki, może Pani skrócić czas brania tabletek o jeden dzień lub zażyć dodatkową tabletkę z opakowania zapasowego - wybór należy do Pani, w żadnej opcji nie straci Pani działania antykoncepcyjnego tabletek. Przez pierwszy tydzień powinna stosować Pani dodatkowe zabezpieczenie, nawet z uwagi na fakt zmiany tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!