Opóźnienie w przyjęciu antykoncepcji a dalsze postępowanie

witam. biore tabletki anty od 6 miesiecy jednak przy ostanim opakowaniu zapomiałam wziac 21 tabletki powinnam ja wziać wczoraj o 19 jednak zapomiałam przypomniało mi sie o niej dziś po 6 razno wziełam ja . czy mam robic przerwe tak jak zawsze ? czy krócej badz dłużej ... ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opóźnienie w przyjęciu tabletki nie przekroczyło 12 godzin. Nie należy zatem wdrażać żadnego dodatkowego postępowania. Proszę kontynuować przyjmowanie antykoncepcji zgodnie z harmonogramem.