Osowiałość, apatia, brak chęci do działania

Witam. Od dwóch tygodni nie mogę poradzić sobie sama ze sobą. Nic mnie nie cieszy, nie interesuje. W pracy czuję się jak robot, poza pracą jakbym była częścią czegoś do czego zupełnie nie pasuje. Często płaczę, widzę tylko czarne strony wszystkiego co się dzieje wokół mnie i tłumaczę to po swojemu. Kiedyś byłam osobą pełną energii, wsparciem dla innych. Od roku nie jestem tym kim byłam, ale nigdy nie było aż tak źle jak teraz, męczę się sama ze sobą. Czy to depresja? Co mam zrobić żeby te stan miną?

Witam!

Warto, by w tej sytuacji skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą. Psychiatra będzie mógł stwierdzić, na jakiego rodzaju zaburzenie Pani cierpi i czy wymaga Pani farmakoterapii. Oprócz lekarza warto również, by skonsultowała się Pani z psychologiem i rozpoczęła pracę nad poprawą swojego samopoczucia.

Sądzę, że na jego pogorszenie mogły wpłynąć także stresy i problemy. Nagromadzenie się problemów i emocji z nimi związanych silnie oddziałuje na nastrój. Dlatego też polecam wizytę u psychologa i rozpoczęcie terapii.

Pozdrawiam