Ostry ból po naciśnięciu sutków u 74-latka

Mój Tata (74 lata) jakieś 3 miesiące temu zauważył, że jak dotyka swoich sutków (lekko naciska), wówczas pojawia się ból, który nazywa ostrym kłóciem. Proszę o poradę.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
U starszych mężczyzn w wyniku przyjmowania niektórych leków lub pod wpływem starzenia może dojść do procesu ginekomastii, czyli powiększania się gruczołów sutkowych. Takie zmiany czasem mogą przynosić dolegliwości bólowe.
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, takich jak wyciek z brodawki, powiększenie się niesymetryczne gruczołu, znaczna bolesność proszę o konsultację u lekarza internisty.