Co oznacza wynik TK głowy u 74-latka?

Proszę o interpretację opisu tomografii komputerowej głowy z kontrastem Mój tato lat 74 zdiagnozowany rak drobnokomórkowy płuc- grudzień 2021r. Obecnie w trakcie trzeciej chemioterapii. Opis tomografii komputerowej głowy: Okołokomorowe hypodensyjne obszary na tle leukoarajozy. W istocie białej wyższych partii ciemieniowych widoczne rozsiane jak i zlewające się obszary o obniżonej gęstości radiologicznej- w pierwszej kolejności obraz TK sugeruje przewlekłe zmiany niedokrwienne(choroba małych naczyń) ale możliwe jest również inne tło zmian encefalopatycznych(alc?). Badanie nie wykazuje w obrębie mózgowia innych zmian. Układ komorowy symetryczny, komory boczne zaakcentowane(1,5 cm) najprawdopodobniej na tle wczesnych zaników podkorowych. Przestrzenie płynowe przymózgowe w okolicach skroniowych poszerzone na tle zaników korowych, w pozostałych regionach w normie. Tętnice mózgowe TK w normie. Wapniste blaszki w dystalnych odcinkach ICA oraz VA. Tętniaków, malformacji A-V, patologicznego unaczynienia- nie stwierdza się. Choroby towarzyszące taty: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy serca. Proszę o interpretację. Z góry dziękuję

Radiolog opisujący TK zwraca uwagę na leukoarajozę- zmiany w mózgowiu wynikające z choroby naczyń, najczęściej na tle źle kontrolowanego nadciśnienia tętniczego. Jako rozpoznanie różnicowe lekarz zaproponował encefalopatię alkoholową. Biorąc pod uwagę choroby współistniejące uważam, że przyczyna leży w nadciśnieniu tętniczym. Zmiany niedokrwienne mogą wynikać również z wykrzepiania w przebiegu zaburzeń pracy serca (np. migotania przedsionków). Turbulentny, nieprawidłowy przepływ krwi przez naczynia zwiększa ryzyko powstawania mikro zatorów, te z kolei upośledzają perfuzję narządów, w tym mózgowia. Wczesne zaniki podkorowe są charakterystyczne dla osób starszych, mogą zwiastować większe ryzyko wystąpienia chorób otępiennych. Radiolog nie dostrzegł żadnych "dużych" odchyleń, w tym przerzutów czy zmian w większych naczyniach krwionośnych. Z uwagi na zmiany niedokrwienne sugeruję konsultację z kardiologiem i rozważenie leczenia przeciwzakrzepowego.