Otępienie i zmęczenie po pierwszej wizycie u psychologa

Parę dni temu odbyłam 1 wizytę u psychologa. Czuję się otępiała, zmęczona i bez życia. Czy to minie? Następną wizytę mam za 2 tygodnie i nie wiem czy jest sens iść. Boli mnie dusza i całe ciało. Co mam ze sobą zrobić?

Witam,

Wizyta u psychologa nie musi być związana z przyjemnymi odczuciami. Poruszanie bolesnych tematów( których się długo unikało) może wywołać poczucie dyskomfortu.
Natura uczuć polega na tym, że są jedynie informatorami odnośnie tego, co dzieje się w naszym wnętrzu. Przychodzą i odchodzą. To od Pani zależy czy chce Pani spotkać się z psychologiem.

Warto dać sobie szansę. Pierwsza i jedyna wizyta nie przyniesie szansy na zmianę. Jeśli chciałaby Pani rzeczywiście nad sobą pracować i poradzić sobie z trudnościami wato wykazać się cierpliwością i wytrwałością.

Witam. Najprawdopodobniej wizyta u psychologa była silnym stresem dla Pani, dlatego tak Pani zareagowała. Opowiadanie o swoich trudnościach i przykrych uczuciach może być wyczerpujące. Proszę dać sobie czas i być dla siebie dobrą, to minie. I śmiało wybrać się na kolejną wizytę - w końcu robi to Pani dla swojego dobra, proszę się nie zrażać przejściowymi trudnościami. Pozdrawiam i życzę powodzenia!