Paniczny lęk przed zajściem w ciążę i porodem

Witam, mam 25 lat a mój problem to chorobliwy wręcz paniczny lęk przed zajściem w ciążę i porodem. Od kilku miesięcy współżyje ze swoim stałym partnerem, zabezpieczam się antykoncepcja hormonalną i dodatkowo prezerwatywa bo panicznie boję się aby mój parter skończył we mnie. Przy tym nie osiagam żadnej satysfakcji z seksu a w trakcie stosunku myślę żeby tylko nic się nie stało i cała się trzęse ze strachu. A po stosunku jest już tylko gorzej... co robić, żeby to zmienić i czerpać przyjemność?

Witam, pisze Pani ze lek przed ciaza bardzo przeszkadza Pani w czerpaniu przyjemności ze wspołżycia i bliskości z partnerem. Zachęcam Pania do rozmowy z psychologiem. Bedzie Pani miała możliwość przyjrzec sie przyczynom leku i je przepracować. Moze Pani skorzystac z wizyt w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nadmierny i nieracjonalny lęk oraz brak przyjemności ze współżycia wskazują na problem psychologiczny i są jednoznaczną wskazówką do podjęcia psychoterapii. Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego czy psychologa-psychoterapeuty w innej placówce w swoim mieście.

Pozdrawiam!