Nieustający lęk przed zajściem w ciążę

Witam.W ubiegle wakacje pekla prezerwatywa. Obawialam sie ciazy.Od tamtego czasu nie moge swobodnie uprawiać sexu,obawiam sie ciąży,nawet stosunek analny w okolicy owulacji w prezerwatywie mnie stresuje. Nie mam stałego partnera.Mam problemy z refluksem,niedoczynność i nie stosuje tabletek antykoncepcyjnych.Ostatnio po sexie analnym przyjelam ellaOne zapewne niepotrzebnie bo nie bylo wytrysku.Nie mam pojecia co robic.

Dzień dobry.

Pani lęk przed zajściem w ciążę, jest dość racjonalny, skoro - jak sama Pani pisze - nie ma stałego partnera i dodatkowo - nie stosuje Pani tabletek antykoncepcyjnych. Trudno wobec powyższego uznawać Pani obawy za szczególnie nieprawidłowe.

Warto byłoby więc rozważyć zasadność podejmowania przypadkowych kontaktów seksualnych z dość wątpliwym zabezpieczeniem, jakim jest prezerwatywa, choć z drugiej strony - dzięki niej może się Pani z kolei ustrzec przed zarażeniem się rozmaitymi chorobami, wirusami czy bakteriami.

Pozdrawiam.