Petting bez penetracji i wytrysku nasienia a spóźniający się okres

Uprawialiśmy peeting z dziewczyną, nie doszło do penetracji, ani wytrysku nasienia. Narządy płciowe raczej nie miały ze sobą kontaktu. Dziewczyna miewa nieregularne miesiączki, poprzednie od początku jednej do początku drugiej minęły 44 dni, teraz jest to już 48 dni, a okresu nie ma. Wcześniej też zdarzały się takie nieregularności, lecz nie były one takie wielkie. Czy można tym razem wykluczyć ciąże, a okres spóźnia się ze względu na inne czynniki np stres, jaki partnerka przeżywa na uczelni ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję wykonać test ciążowy który powinien już być wiarygodny.

Dzień dobry!

Jeśli nie doszło do kontaktu świeżej spermy/ preejakulatu z pochwą (lub okolicami pochwy) kobiety ciąża nie jest możliwa. Nieregularne i długie cykle warto jednak skonsultować z lekarzem ginekologiem, ponieważ mogą wiązać się np. z zaburzeniami hormonalnymi.

Pozdrawiam!