Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Osoba Mam 17 lat. Od razu mówię, że nie mam odwagi na pójście do ginekologa. Od jakiegoś roku czy dwóch co jakiś czas pojawia się coś, co ponoć jest grzybicą pochwy. Szukając w internecie znalazłam, że te objawy: świąd, pieczenie, zaczerwienienie czy też upławy, są obecne przy grzybicy pochwy. Tylko
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą pochwy i sromu. Aby potwierdzić to podejrzenie konieczne jest badanie ginekologiczne.
Infekcja ta najczęściej tworzy się z powodu osłabienia odporności po stosowaniu antybiotyków o szerokim spektrum, chorób przewlekłych np. cukrzyca i nieprawidłowej pielęgnacji okolic intymnych. Do infekcji drożdżakowej może także dochodzić na skutek przeniesienia patogenów drogą płciową, jednakże nie jest to dominująca przyczyna.

Preparaty miejscowe będące pochodną imidazolową wykazują umiarkowaną skuteczność przeciwgrzybiczą i często nie wystarczają do pełnego wyleczenia. Leczenie ogólne jest leczeniem optymalnym, ale może zostać zlecone przez lekarza po właściwym rozpoznaniu.

Powiększenie łechtaczki może być spowodowane stanem zapalnym sromu jak również masturbacją.
Masturbacja może powodować podrażnienia sprzyjające utrzymywaniu się stanu zapalnego i powstawaniu objawów infekcji.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Podobne pytania

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500