Świąd w okolicach intymnych - czy to grzybica penisa?

Witam! Od dłuższego czasu mam pewien problem, otóż czuję świąd w okolicach intymnych (okolice penisa, krocza, odbytu) ponadto występuje lekkie zaczerwienienie moszny. Co jakiś czas też skóra penisa od jego spodniej części robi się lekko klejąca a cały czas ma lekko zaciemniony kolor. Ponadto skóra na żołędziu po wzwodzie robi się mocno pomarszczona i sucha, ale żadnych dziwnych wydzielin nie mam. Leczyłem się u dermatologa przez długi czas na grzybicę właśnie, zarówno doustnie (f***, i maści t*** t*** t***) ale nieprzyjemne uczucie pozostało może nie tak mocne jak kiedyś ale nadal. Zastanawiam się czy może to podrażnienie wywołane stosowaniem tych maści bo łącznie stosowałem je ponad miesiąc?? A objawy te trwają już ponad pół roku...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Grzybice to grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt. Opisane przez Pana objawy mogą świadczyć zarówno o niedoleczonej chorobie, powikłaniach polekowych, jak i zupełnie innych stanach chorobowych.

Proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą w celu wyjaśnienia, co mogą konkretnie znaczyć objawy, jakie Pan u siebie zauważył. Taka pomoc nie jest możliwa w ramach porady internetowej, ze względu na brak możliwości zebrania dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenia badania.

W związku z faktem, że objawy trwają już pół roku na pewno nie może Pan zlekceważyć tego problemu.