Piodermia zgorzelinowa u kobiety w ciąży

Witam, czy znane są przypadki, żeby piodermia zgorzelinowa wystąpiła u kobiety w ciąży? Pierwszy raz ta choroba pojawiła się u mnie w wieku 17 lat. Potem 3-krotnie wracała - po 1, 2 i 5 latach. Chorobę hamuje się przed podanie glikokortykosteroidów, które z tego co wiem, nie są wskazane w ciąży. Choroba pojawia się zawsze w przypadku osłabienia organizmu. Obawiam się, że podczas ciąży może również się pojawić. Leczenie sterydami w tym przypadku rozumiem, że nie będzie możliwe. Co wtedy?

Aleksander Ropielewski

Sterydy są lekami stosunkowo bezpiecznymi do stosowania w okresie ciąży. Znane są przypadki zaostrzenia piodermii zgorzelinowej w przebiegu ciąży.